“Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy” – podręcznik do nauki biologii

Czy słyszeliście już o publikacji “Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy“? Jeżeli nie, to koniecznie ja poznajcie, bo naprawdę warto. Jest ona chwalona przez nauczycieli, a i uczniowie mają o niej dobre zdanie. Dlaczego tak się dzieje? Jej układ oraz bogata szata graficzna pozytywnie wpływają na proces nauki i jego późniejsze skutki.

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy – ciekawa publikacja dla uczniów klas 2 szkół ponadpodstawowych

Wydawnictwo Nowa Era słynie ze szczególnych publikacji. Od wielu lat wspomagają one naukę na niemalże wszystkich szczeblach edukacji. Każda z nich ma bogatą szatę graficzną, która sprawia, że nauka zdaje się być o wiele przyjemniejsza. Ułatwia to również przyswajanie materiału. Tak samo jest w przypadku opracowanego przez Annę Helmin i Jolantę Holeczek podręcznika do biologii dla uczniów klas drugich szkół ponadpodstawowych. “Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy” to publikacja idealna do nauki. Zawiera różnego rodzaju zagadnienia, które dotyczą narządów ludzkiego ciała oraz tego, jakie układy one tworzą. Uczniowie maja okazję do zapoznania się z funkcjami i procesami. Mogą poczytać również na temat chorób oraz ich przyczyn. Są również tematy dotyczące profilaktyki przeciwko różnego rodzaju schorzeniom.

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy” podzielona jest na 12 sekcji. W każdej z nich poruszono kilka bardzo ważnych tematów. Publikacja ułożona jest bardzo intuicyjnie, co ułatwia wyszukiwanie najważniejszych treści. Zawiera ona elementy takie, jak “O tym się mówi” oraz “Bliżej życia”, które pozwalają odnieść zdobytą wiedzę do życia codziennego. Wszystkie rozdziały kończą się krótkim podsumowaniem oraz testem, który ma pomóc w uporządkowaniu zgromadzonej wcześniej wiedzy.